تبلیغات
بتن سبک - فرمول بتن سبک گازی
بتن سبک
راه اندازی خط تولید و تولید بتن سبک گازی 09155723242
 
تاریخ : پنجشنبه 5 بهمن 1391 | نویسنده : شرکت تولیدکننده بتن سبک گازی

بتن سبک گازی

سبک سازی در این نوع بتن بر مبنای ایجاد حباب های گازی استوار است. این حباب ها در هنگام گرفتن دوغاب سیمان در بتن درست می شود و بدین ترتیب دوغاب سیمان هنگام گرفتن پف كند تا پس از گرفتن بتن سبک ایجاد شود. برای ایجاد گاز در این بتن از پودذ آلومینیم استفاده می‌شود. در گذشته از كاربید كلسیم (CaC2) + آلومینیوم و همچنین كلروركلسیم (CaCl2) + آب اكسیژنه (H2O2) هم به این منظور استفاده می‌شد. با مصرف پودر آلومینیوم در بتن، گاز هیدروژن و با كاربید كلسیم، گاز استیلن (C2H2) و آب اكسیژنه، گاز اكسیژن ایجاد می‌شود. چون گاز استیلن می تواند مشتعل شود و آب اكسیژنه نیز گران است امروزه از این دو روش درتولید این نوع بتن سبک استفاده نمی‌شوند.

          برای ساختن هر مترمكعب از این بتن 5/0 كیلوگرم پودر آلومینیوم + 400 كیلوگرم ماسه سیلیسی + 140 كیلوگرم پودر آهك زنده + 35 كیلوگرم سیمان را مخلوط می‌كنند تا مخلوط همگنی بدست آید. سپس آب اضافه می شود. در این مرحله واکنش های شیمیائی شروع شده و بتن شروع به پف کردن و انبساط می نماید. در این مرحله تقریباً حجم تا 3 برابر افزایش می یابد. محصول پس از برش توسط سیم برش به اتوکلاو با 8 تا 10 بار (آتمسفر) فشار بخار‌ آب و دمای 230 درجه سانتی گراد منتقل می شود. در این فشار آهك زنده می‌شكفد و در رویه دانه‌های ماسة سیلیسی اثر می‌كند و سیلیكات كلسیم ایجاد می‌شود (مانند آجر ماسه آهكی). پودر آلومینیوم هم در این فشار بخار آب با آهك شكفته تركیب شده و گاز هیدروژن آزاد می‌گردد. واکنش مربوطه بصورت زیر است:

 

2Al + 3Ca(OH)2 = Al2O3.3CaO + 6H

 

گاز هیدروژن آزاد شده در بتن جا می‌گیرد و آن را پوك می‌كند. این نوع بتن گازی Ytong نام دارد و دارای وزن فضایی تا kg/m3770، جای خالی 65% حجم بتن، تاب فشاری 28 روزة N/mm2 6، آبمكی پس از 24 ساعت ماندن زیر آب 2% حجم بتن، اندازة جمع شدن آن پس از 60 روز mm17/0 در هر متر است.

طبقه بندی: بتن سبک گازی، 
آرشیو مطالب
آخرین مطالب
پیوند های روزانه
ابر برچسب ها
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب ارسال شده: عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
ads
ads
ads
ads

قالب وبلاگ

ابزار وبمستر